Jak wybrać lokal na pasażu w centrum handlowym?

Dziś jest: Poniedziałek, 3 sierpnia 2020, Imieniny: Lidii, Augustyna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Nieruchomości

2013-01-17

Jak wybrać lokal na pasażu w centrum handlowym?

Odwiedzają je tłumy klientów każdego dnia, są długo czynne i otwarte przez siedem dni w tygodniu. Nic dziwnego, że dla wielu przedsiębiorców centra handlowe (a raczej ich pasaże) stały się przedmiotem zainteresowania. Lokal w popularnym centrum handlowym może stać się fundamentem dla dochodowego biznesu, jednak decyzja o podjęciu takiej formy działalności musi być starannie przemyślana. O czym warto pamiętać podczas otwierania własnego punktu sprzedaży w centrum handlowym?

Pomysł na biznes
Dobry pomysł jest najważniejszy. Należy unikać powielania ofert innych handlowców urzędujących przy tym samym pasażu, a zastanowić się nad takimi usługami lub produktami, które wypełniłyby lukę istniejącą w danym centrum. Szukając pomysłu warto przeprowadzić dokładną analizę rynku oraz porozmawiać z klientami. To najlepsza okazja do poznania ich potrzeb oraz zainteresowań. Koszty wynajmu lokalu w centrach handlowych są spore, zatem warto upewnić się, iż taka inwestycja się zwróci.

Odpowiednia lokalizacja
Zanim wybrany zostanie sam lokal, konieczny jest wybór odpowiedniego centrum handlowego. Każdy musi podjąć decyzję, czy chce prowadzić swój biznes w wielkim hipermarkecie położonym na obrzeżach miasta, czy też lepszym miejscem w jego przypadku okaże się mniejszy sklep położony na terenie większego osiedla lub w jego sąsiedztwie. Warto też przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić, jaki ruch panuje w poszczególnych sklepach oraz jacy klienci do nich zaglądają. Taka obserwacja pozwoli dokonać wyboru najlepszej dla danej działalności lokalizacji.

Za co płaci najemca?
Lokale na wynajem w centrach handlowych stanowią bardzo zróżnicowaną grupę. Różnią się zarówno wielkością oraz związaną z nią ceną. Czynsz płacony jest od metra kwadratowego według stawki ustalonej przez dyrekcję wybranej sieci handlowej. Mylne jest jednak założenie, że czynsz jest jedyną opłatą związaną z wynajmowaniem lokalu w pasażu. Należy pamiętać o tzw. kosztach eksploatacyjnych, które muszą zostać uwzględnione w umowie najmu. Są to przede wszystkim opłaty związane z kosztami ponoszonymi przez centrum handlowe, jak: utrzymanie parkingu, opłaty za prąd, wodę oraz inne, związane z bezpośrednim funkcjonowaniem całego centrum. Najemca powinien zwrócić jednak uwagę na to, czy wszystkie dodatkowe opłaty są uzasadnione. Warto pamiętać, że nieuzasadnionymi kosztami są te, które wiążą się z rozbudową centrum lub z utrzymaniem niezagospodarowanych lokali.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.