Mieszkanie z rynku wtórnego - do remontu czy odnowione?

Dziś jest: Poniedziałek, 3 sierpnia 2020, Imieniny: Lidii, Augustyna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Nieruchomości

2013-01-25

Mieszkanie z rynku wtórnego - do remontu czy odnowione?

Zakup mieszkania zawsze poprzedzony jest wnikliwą analizą wszelkich możliwości. Nie dla każdego nowe lokum od dewelopera jest najlepszą propozycją.

W sytuacji, gdy ktoś chce zamieszkać w ściśle określonej lokalizacji lub posiada ograniczone możliwości finansowe, okazuje się, że tylko mieszkania z rynku wtórnego spełniają jego wymagania. W tym momencie rozpoczynają się poszukiwania odpowiedniego lokalu wśród wszystkich nieruchomości na sprzedaż, które są oferowane w wybranej lokalizacji. Istnieje możliwość zarówno samodzielnego poszukiwania wśród wszelkiego rodzaju anonsów zamieszczonych w gazetach bądź w Internecie, gdzie nieruchomości online dostępne są w prawie każdym serwisie z ogłoszeniami. Można także podpisać umowę z profesjonalną agencją nieruchomości, która przedstawi specjalnie wyselekcjonowane oferty nieruchomości spełniające kryteria klienta. Wśród wszystkich przedstawionych ofert można znaleźć zarówno mieszkania odnowione, gotowe do zamieszkania, jak również te, które wymagają remontu. Stawia to kupującego przed dylematem, którą ofertę wybrać. Każda z nich posiada swoje wady i zalety.

Pierwszą czynnością powinno być oszacowanie realnej wartości danego mieszkania na sprzedaż oraz nakładów, jakie należy poczynić, by przeprowadzić ewentualny remont. Nie każda nieruchomość jest warta poczynionych inwestycji, jej wartość po remoncie wcale nie musi się powiększyć o włożoną w nią pracę. Gdy istnieje konieczność wymiany poszczególnych instalacji lepiej odpuścić sobie taką ofertę. Również w przypadku nieruchomości, które są źle zarządzane lub ich lokalizacja czy otoczenie nie jest najlepsze, nie warto w nie inwestować. Lepiej poczekać na lepszą okazję, wertując systematycznie ogłoszenia nieruchomości można po pewnym czasie natrafić na naprawdę dobrą okazję. Pośpiech nie jest więc wskazany.

Często lepszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania już odnowionego. Zwłaszcza, że jego cena w niektórych lokalizacjach wcale nie dużo wyższa od mieszkań przeznaczonych do remontu. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że wszystkie mieszkania i domy pochodzące z rynku wtórnego wymagają większego bądź mniejszego remontu. Nie można się łudzić, że kupując odnowione mieszkanie nie trzeba będzie przez najbliższe lata dokonywać żadnych inwestycji. Zazwyczaj poprzedni właściciel chcąc uzyskać jak najwyższą cenę sprzedaży, doprowadza lokal do stanu, który na pierwszy rzut oka wydaje się wzorowy. Jednak jest mało prawdopodobne, by dokonał dogłębnych modernizacji i to przy użyciu materiałów najwyższej klasy. Z reguły kończy się to tylko na odmalowaniu ścian i ukryciu wszystkich niedoskonałości, które prędzej czy później i ujrzą światło dzienne. Każde kilkunastoletnie lub starsze mieszkanie czy dom wymaga gruntownego odświeżenia, nawet gdy na pierwszy rzut oka tego nie widać. Nikt nie dokonuje takiego zakupu tylko na krótki okres czasu, dlatego warto dokonać wszystkich niezbędnych zmian już na samym początku, by potem przez długi czas mieć z głowy wszystkie remonty. Dlatego warto skłonić się do kupna lokalu, które niekoniecznie będzie w idealnym stanie, za to jego cena będzie na tyle atrakcyjna, by można było zainwestować w niezbędne czynności budowlane. W większości przypadków może się okazać, że jest to najlepsze rozwiązanie.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.